POSZUKUJEMY KANDYDATÓW NA RODZINY ZASTĘPCZE  
 

 
Korona Gór Polski

Gmina Krasocin Gmina Kluczewsko Gmina Włoszczowa Gmina Secemin Gmina Radków Gmina MoskorzewTrasy do Nordic Walking we Włoszczowie

  • Trasa nr 1 (zielona)

Długość trasy to ok. 6,4 km (czas przejścia - ok. 60 min). Szlak rozpoczyna się i kończy na parkingu za kościołem p.w. Wniebowzięcia NMP we Włoszczowie. Przed wyruszeniem należy wykonać rozgrzewkę. Informacje o ćwiczeniach znajdują się na umieszczonej w tym miejscu tablicy informacyjnej.


Po wykonaniu rozgrzewki należy się skierować na ul. Śliską. Na początkowych 3,2 km szlak pokrywa się z trasami czerwoną i czarną.

Chodnikiem przy ul. Śliskiej należy się kierować do ul. Przedborskiej. Następnie skręcić w prawo i iść wzdłuż ul. Przedborskiej w kierunku Oleszna. Po ok. 200 m (na krzyżówce, przy której stoi wysoki, drewniany krzyż) ponownie należy skręcić w prawo na drogę wyłożoną betonowymi płytami, prowadzącą w kierunku włoszczowskiego Kopca.


Przy Kopcu znajduje się punkt pomiaru tętna, tablica z informacją o ćwiczeniach i tablica ze zdjęciami z przebiegu prac archeologicznych, które były prowadzone w tym miejscu. Po krótkim postoju należy iść dalej w kierunku Włoszczowskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji. Przy głównej bramie Zakładu następuje rozwidlenie szlaków. Trasy czerwona i czarna skręcają tu w prawo, trasa zielona zawraca. Tą samą drogą, mijając Kopiec, należy się udać na parking za kościołem.  • Trasa nr 2 (czerwona)

Długość trasy to ok. 11,3 km (czas przejścia - ok. 1,5 godz.). Szlak rozpoczyna się i kończy na parkingu za kościołem p.w. Wniebowzięcia NMP we Włoszczowie. Początkowo przebieg szlaku pokrywa się z pozostałymi trasami. Należy więc udać się ul. Śliską, następnie ul. Przedborską i drogą polną wyłożoną betonowymi płytami do Włoszczowskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji, mijając po drodze Kopiec. Przy głównej bramie Zakładu następuje rozwidlenie szlaków. Trasy czerwona i czarna skręcają tu w prawo, trasa zielona zawraca.


Kontynuując marsz należy skręcić w prawo. Po chwili dochodzi się do punktu pomiaru tętna i tablicy ćwiczeń. Po wykonaniu ćwiczeń należy iść dalej. Na skrzyżowaniu z ul. Wiejską trzeba skręcić w prawo, a po chwili w lewo w ul. Sosnową.Następnie, po dojściu do ul. Partyzantów należy skręcić w lewo i chodnikiem dojść do przejścia dla pieszych. W tym miejscu trzeba przejść na drugą stronę drogi i po chwili skręcić w prawo w drogę prowadzącą przez las (droga pożarowa nr 31). Przy zachowaniu ciszy, pokonując dość długi odcinek leśny, można spotkać sarny, zające i wiele gatunków ptaków (m.in. dzięcioły, sójki, kukułki).Na skrzyżowaniu dróg pożarowych następuje rozwidlenie szlaków. Trasa czarna wiedzie dalej prosto, czerwona - skręca w prawo w kierunku stacji PKP. Po przejściu ok. 700 m dochodzimy do kolejnego punktu pomiaru tętna i tablicy ćwiczeń. W tym miejscu ponownie spotyka się szlak czerwony i czarny.Należy iść dalej prosto, aż do skrzyżowania z ul. Kolejową. Tu trzeba skręcić w prawo. Po chwili na skrzyżowaniu z ul. Jędrzejowską po raz kolejny należy skręcić w prawo. Chodnikiem przy ul. Jędrzejowskiej docieramy do niewielkiego ronda. W tym miejscu należy skręcić w lewo w ul. Wschodnią.Po dojściu do ul. Partyzantów trzeba skręcić w lewo i iść chodnikiem wzdłuż ogrodzenia cmentarza parafialnego. Następnie po pasach należy przejść na drugą stronę ulicy i kierować się w stronę Rynku. Po przejściu ok. 300 m trzeba skręcić w prawo (przed budynkiem pizzerii) i drogą prywatną dojść do ul. Konopnickiej. Tu skręcamy w lewo i dochodzimy do parkingu za kościołem.
  • Trasa nr 3 (czarna)

Długość trasy to ok. 12,9 km (czas przejścia - ok. 2 godz.). Szlak tworzy pętlę - rozpoczyna się i kończy na parkingu za kościołem p.w. Wniebowzięcia NMP we Włoszczowie. Niemal przez całą długość trasa czarna pokrywa się z trasą koloru czerwonego (oraz z zieloną na długości pierwszych 3 km). Należy udać się ul. Śliską, następnie ul. Przedborską i drogą polną wyłożoną betonowymi płytami do Włoszczowskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji, mijając po drodze Kopiec. Kontynuując marsz należy skręcić w prawo. Po chwili dochodzi się do punktu pomiaru tętna i tablicy ćwiczeń. Po wykonaniu ćwiczeń należy iść dalej. Na skrzyżowaniu z ul. Wiejską trzeba skręcić w prawo, a po chwili w lewo w ul. Sosnową. Następnie, po dojściu do ul. Partyzantów należy skręcić w lewo i chodnikiem dojść do przejścia dla pieszych. W tym miejscu trzeba przejść na drugą stronę drogi i po chwili skręcić w prawo w drogę prowadzącą przez las (droga pożarowa nr 31).Na skrzyżowaniu dróg pożarowych następuje rozwidlenie szlaków. Trasa czarna wiedzie dalej prosto, czerwona - skręca w prawo w kierunku stacji PKP. Należy iść prosto. Po ok. 800 m droga pożarowa skręca w prawo, my również. Po przejściu kolejnych 400 m dochodzimy do rozwidlenia dróg. Szlak rowerowy, który połączył się z trasą do nordic walking (czerwoną i czarną) przy zejściu z ul. Partyzantów na drogę pożarową nr 31, teraz skręca w lewo w kierunku torów kolejowych, my kierujemy się cały czas prosto w kierunku osiedla Tartak.Po przejściu ok. 400 m dochodzimy do kolejnego punktu pomiaru tętna i tablicy ćwiczeń. W tym miejscu ponownie spotyka się szlak czerwony i czarny. Należy iść dalej prosto, aż do skrzyżowania z ul. Kolejową. Tu trzeba skręcić w prawo. Po chwili na skrzyżowaniu z ul. Jędrzejowską po raz kolejny należy skręcić w prawo. Chodnikiem przy ul. Jędrzejowskiej docieramy do niewielkiego ronda. W tym miejscu należy skręcić w lewo w ul. Wschodnią.Po dojściu do ul. Partyzantów trzeba skręcić w lewo i iść chodnikiem wzdłuż ogrodzenia cmentarza parafialnego. Następnie po pasach należy przejść na drugą stronę ulicy i kierować się w stronę Rynku. Po przejściu ok. 300 m trzeba skręcić w prawo (przed budynkiem pizzerii) i drogą prywatną dojść do ul. Konopnickiej. Tu skręcamy w lewo i dochodzimy do parkingu za kościołem.
POWRÓT

 
 
© Serwis Starostwa Powiatowego we Włoszczowie
ul. Wiśniowa 10, 29-100 Włoszczowa, tel. 041 39 44 950
webmaster